Рубанівська громада
Херсонська область, Каховський район

Сорок відсотків нових бізнесменів – жителі Херсону

Дата: 04.10.2021 14:38
Кількість переглядів: 100

Сорок відсотків нових бізнесменів – жителі Херсону

 

          З початку курортного сезону (з 01.05.2021 по 01.09.2021) на податковий облік в ДПІ Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі стали 3213 суб’єктів господарювання, з яких 435 – юридичні особи та 2778 – підприємці. Традиційно переважна більшість представників бізнесу сконцентрована в обласному центрі – 1275 (40%).

          Із загальної кількості нових платників податків 475 – зареєструвалися аби працювати в курортних зонах (38 юросіб і 437 ФОП). Це майже вдвічі перевищує відповідний показник минулого року. Зокрема, на облік в Генічеській ДПІ стали 222 СГ (проти 106 торік), у Скадовській ДПІ – 143 СГ (проти 95 торік), Голопристанській ДПІ – 69 СГ (проти 31 торік), Каланчацькій ДПІ – 41 ФОП (проти 30 торік).

          Також за результатами проведеної інформаційно-роз’яснювальної кампанії, спрямованої на стимулювання роботодавців і працівників до переходу від неформальних до задекларованих трудових відносин, за період з 01.05.2021 по 20.09.2021 до ДПІ Херсонщини роботодавці подали повідомлення про прийняття на роботу 32366 працівників, в тому числі 5846 осіб працевлаштовані у курортних зонах.

          Разом з тим упродовж курортного сезону податківці встановлювали й осіб, які працювали нелегально, тобто без державної реєстрації. Стосовно таких порушників порядку провадження підприємницької діяльності ревізори склали 111 адміністративних протоколів відповідно до ст. 164 КУпАП. Із зазначеної кількості 21 адміністративний протокол складений стосовно осіб, які провадили нелегальну діяльність на території морського узбережжя області.

          Легалізація бізнесу та детінізація ринку праці є пріоритетними напрямками роботи Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, тому робота у цьому напрямку не обмежується курортним сезоном і триватиме надалі.

 

ФОП - «єдинник» не подавав додаток 5 до звіту з ЄСВ за минулі роки:

як відзвітувати у 2021 році?

 

          Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо подання звітності з ЄСВ за періоди до 2021 року, яка не була подана.

          Починаючи з 01.01.2021 звітність про нарахування ЄСВ подається за формою, у складі звітності з ПДФО (єдиного податку), яка встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами соціального страхування.

          Фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку IIV груп подають у складі податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (у редакції наказу Мінфіну від 09.12.2020 р. № 752, – Наказ № 752) (далі – Декларація), додаток 1 «Відомості про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» (далі – Додаток 1), який є її невід’ємною частиною.

          Декларація за оновленою формою, подається починаючи зі звітних податкових періодів 2021 року (п. 2 Наказу № 752).

          Згідно з п. 48.1 ПКУ податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ст. 46 ПКУ та чинному на час її подання.

          Тобто, починаючи зі звітних податкових періодів 2021 року, у разі необхідності подання звітності по ЄСВ за періоди до 2021 року, яка не була подана, така звітність подається згідно з Додатком 1 у складі Декларації за формою, чинною на момент подання.

          Враховуючи викладене, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку першої – третьої групи не подавала за минулі періоди до 01.01.2021 додаток 5 «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску» до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого ЄСВ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 р. № 435, то така особа зобов’язана подати Додаток 1 у складі Декларації з типом форми «Звітна».

          Детальна інформація розміщена в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі у розділі 107.01.07 ЗІР за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

 

Що таке проценти?

 

          Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує платників податків.

          Відповідно до ст. 14 п. 1 п.п. 206 Податкового кодексу України проценти - дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна.

          До процентів включаються:

          а) платіж за використання коштів або товарів (робіт, послуг), отриманих у кредит;

          б) платіж за використання коштів, залучених у депозит;

          в) платіж за придбання товарів у розстрочку;

          г) платіж за володіння та користування майном згідно з договорами фінансового лізингу (фінансової оренди) (без урахування частини лізингового платежу, що надається в рахунок компенсації частини вартості об'єкта фінансового лізингу);

          ґ) винагорода (дохід) орендодавця як частина орендного платежу за договором оренди житла з викупом, сплачена фізичною особою платнику податку, на користь якого відступлено право на отримання таких платежів.

          Проценти нараховуються у вигляді відсотків на основну суму заборгованості чи вартості майна або у вигляді фіксованих сум. У разі якщо залучення коштів здійснюється шляхом продажу облігацій, казначейських зобов'язань чи ощадних (депозитних) сертифікатів, емітованих позичальником, або шляхом врахування векселів та здійснення операцій з придбання цінних паперів із зворотним викупом, сума процентів визначається шляхом нарахування їх на номінал такого цінного паперу, виплати фіксованої премії чи виграшу або шляхом визначення різниці між ціною розміщення (продажу) та ціною погашення (зворотного викупу) такого цінного паперу.

          Платежі за іншими цивільно-правовими договорами незалежно від того, встановлені вони в абсолютних (фіксованих) цінах або у відсотках суми договору або іншої вартісної бази, не є процентами.

 

Питання дня: одноразове декларування активів

 

          Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що Державна податкова служба України на офіційному вебпорталі опублікувала відповідь на запитання: "Яку суму коштів повинна задекларувати ФО, яка має у власності 405 тис. грн. та виявила бажання скористатись правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, (повністю усю суму коштів чи тільки їх частину?"

          Детально ознайомитись з інформацією щодо відповіді на питання можна за посиланням: https://bit.ly/3zTqCrC.

          Підпишіться на сторінку Державної податкової служби України у Facebook! Тільки тут найактуальніші податкові новини!

Пресслужба Головного управління

ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь