Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта Про затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення для населення в с. Миколаївка Рубанівської сільської ради

Дата: 28.04.2021 12:46

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта Про затвердження тарифів на послуги з  водопостачання та водовідведення для населення  в   с. Миколаївка Рубанівської сільської ради

Проект рішення Рубанівської сільської ради «Про затвердження тарифів на послуги з  водопостачання та водовідведення для населення  в   с. Миколаївка Рубанівської сільської ради  ” підготовлено відділом фінансів Рубанівської сільської ради у відповідності до законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про житлово-комунальні послуги".

Проект рішення спрямований на стабілізацію роботи комунального підприємства "Вікторія” і передбачає підвищення тарифів на послуги водопостачання та водовідведення. На сьогоднішній день на підприємстві склалася критична ситуація, спричинена невідповідністю діючих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення фактичним витратам на їх виробництво. Тарифи на дані послуги для населення були затверджені  в лютому 2015 року.
    За період дії тарифів на водопостачання та водовідведення зростали витрати на їх виробництво. А саме, тариф на електроенергію , ПММ. Передбачено збільшення мінімального розміру заробітної плати.
    Через ріст витрат виробництво послуг водопостачання та водовідведення стало збитковим
.    Як наслідок, підприємство відчуває нестачу обігових коштів які поповнюються за рахунок реалізації наданих послуг, в результаті – підприємство потребує виділення дотації з місцевого бюджету, не виконуються в необхідних обсягах роботи з поточного і капітального ремонтів обладнання та споруд, призупинено виконання заходів по поліпшенню якості послуг та впровадженню енергозберігаючих заходів..
    Така ситуація ставить під загрозу стабільність забезпечення населення та підприємств і організацій
села Миколаївка Рубанівської сільської ради послугами водопостачання та водовідведення і може призвести до:
    - припинення надання цих послуг або введення погодинного графіка подачі води споживачам через відключення об"єктів підприємства від джерел енергопостачання за борги;
    - виникнення заборгованості із заробітної плати;
    - росту плинності кадрів;
    - несвоєчасної оплати податкових платежів;
    - нарахування підприємству штрафних санкцій і пені за несвоєчасні і не в повному обсязі здійснені розрахунки за енергоносії та несвоєчасну оплату податкових платежів;
    - невиконання запланованих заходів підготовки підприємства до роботи в осінньо-зимовий період.
    Негативним наслідком невідповідності тарифів на послуги водопостачання та водовідведення рівню економічно-обгрунтованих витрат на їх виробництво є підвищення аварійності та зниження якості послуг.
    Таким чином, від прийняття даного рішення очікується позитивний вплив:
    - збереження якості надання послуг водопостачання та водовідведення на належному рівні;
    - збереження коштів міського бюджету через відсутність необхідності
значного дотування комунального підприємства "Вікторія». та направлення їх до соціальної сфери;
    - підвищення надійності роботи споруд;
    - можливість впровадження новітніх енергозберігаючих технологій;
    - забезпечення беззбиткової діяльності КП „
Вікторія” відповідно до вимог Господарського кодексу України та ст.31 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.04 № 1875-ІV.
    Для визначення показників результативності регуляторного акта необхідно використовувати наступні дані: розмір надходжень
коштів; рівень поінформованості суб`єктів господарювання та фізичних осіб з основних положень регуляторного акту; рівень відшкодування тарифами витрат пов`язаних з наданням послуг водопостачання та водовідведення; рівень прибутковості/збитковості підприємства (за рік); своєчасність проведення розрахунків за електроенергію, розрахунків з бюджетом, з оплати праці; скорочення кількості скарг на якість надання послуг по водопостачанню та водовідведенню.
    З метою обговорення, отримання пропозицій та зауважень, проект даного рішення разом з аналізом регуляторного впливу був оприлюднений в офіційному
сайті Рубанівської сільської ради. В термін, передбачений законом.

Підсумовуючи можна констатувати, що регуляторний акт –дієвий та має достатній ступінь досягнення визначених цілей.

Сільський голова                                   Олег КУРАТОВ