Шановні Рубанівці! Багато часу спливло з 41-го. До вашої уваги фото документів, що відносяться до долі Якова Орла.

Дата: 12.10.2021 10:56

Шановні Рубанівці! На днях до нас, в Токмацьке районне військово-історичне пошукове товариство «Вотан» , звернулися пошуковці Криму. Вони знайшли останки нашого земляка Постола Миколи Петровича, що до цього часу рахувався без вісти зниклим. Ім?я загиблого солдата їм вдалося встановити з маленького папірця загорнутого в газету, що зберігся в кишені під шинельним сукном. В 1950 році мама загиблого, Олександра Олексіївна, зверталася в Токмацький військомат: « Прошу … разыскать моего родного сына»… І ось через 70 років конкретну відповідь їй дали пошуковці загону «Наслєдіє» з Лєніно, Крим. Запізно, звичайно… Скільки сліз пролила його мати в гіркому очікуванні на новину про сина … Зараз інформація про цю печальну знахідку надана в Токмацький військомат, місцевим журналістам, а також розповсюджена в соціальних мережах з метою донести хоча б нащадкам Миколи Петровича правду про його долю. Та це ще не вся історія. Хлопці-пошуковці поділилися своєю печаллю, що знайдений був не тільки наш земляк, чиє ім?я вдалося встановити і чиї родичі ще не знайдені. Були ще: один з Харкова, другий – з Полтавської області. Ще один з Дніпропетровської області Новомосковського району і ще четверо, наші – запорожці. Один з Приморського району, другий з Вільнянського. Ще один з Малої Білозерки і ще ваш земляк, з Рубанівки. В паперовій вкладці смертного медальона так і записано «Запорізька область, Н.Сірогозський район село Рубанка». Це зараз у вас Херсонська область, тоді була Запорізька. А що «Рубанка» записано, так,мабуть і так ясно що мається на увазі Рубанівка. Ім?я знайденого солдата Яків Федорович Орел. 1914 року народження. Жінка Марія Василівна Орел. Шановні Рубанівці! Багато часу спливло з 41-го. Зараз нам невідомо , чи залишився хто в Рубанівці з його родичів. Просимо! Закликаємо всіх, кому хоча б щось відомо про сім?ю Орлів, відгукнутися на наше прохання, донести до рідних Якова Федоровича цю печальну звістку. Хай знають що не зник без вісти він у шаленому вирі війни. Кримські пошуковці поховали вже останки в братську могилу села Батальноє, та вони готові передати сім?ї Якова той маленький папірець зі смертного медальона, як дорогоцінну реліквію, що вирвала солдата із темряви невідомості. До вашої уваги фото документів, що відносяться до долі Якова Орла. Та документальні фото з тих місць де він воював від фронтового фотографа Анатолія Гараніна ,26 квітня 1942р. Бій за Корпечь.(Фото з І-нету).

068 455 65 40 Гейченко Ріфат (Юрко)

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)