Дата: 22.09.2021 14:08

Форма паспорту оцінки регуляторного акта

Рубанівська сільська рада Херсонської області

Назва - «Щодо перегляду орендної плати за використання земельними ділянками комунальної-державної форми власності на території Рубанівської сільської ради»,  дата прийняття – 05.02.2021, номер акта - 120

Чи є акт регуляторним

1

Чи є акт обов’язковими для виконання двома та більше суб’єктами господарювання?

2

Чи встановлює акт обов’язкові для виконання вимоги (наприклад, вимірювані параметри, вимоги щодо кваліфікаційного рівня, вимоги щодо зовнішнього вигляду тощо)?

3

Чи визначає акт механізми забезпечення дотримання вимог (обов’язок отримання дозволу, погодження або отримання іншої адміністративної послуги, надання підтверджуючого документу, проведення експертизи, здійснення заходів контролю, подання звітності, тощо)?

Висновок:

• акт є регуляторним;

Відповідність вимогам актів вищої юридичної сили, а також компетенції відповідного органу

1

Чи відповідає акт вимогам актів вищої юридичної сили?

2

Чи акт був прийнятий в межах компетенції органу?

Так

У разі, якщо виявлено невідповідність хоча б одному із зазначених критеріїв подальші розділи паспорту не заповнюються (за винятком розділу «Рекомендації» у якому наводиться відповідне обґрунтування).

3

Чи були дотримані вимоги законодавства щодо процедури прийняття регуляторних актів?

Так

У разі, якщо виявлено невідповідність цьому критерію, продовжується заповнення наступних розділів паспорту, а у розділі «Рекомендації», за умови доцільності даного регулювання, зазначається про необхідність визнати цей акт таким, що потребує втрати чинності з одночасним розробленням нового регулювання з дотриманням всіх необхідних регуляторних процедур.

Визначення мети (цілі) акта органу та проблеми, яку цей акт мав би вирішувати

1

Існуюче формулювання мети акта.

Наповнюваність бюджету

2

Визначення мети акта за суб’єктивними чинниками.

3

Визначення проблем, які акт повинен був би вирішувати.

Утримання об’єктів соціальної сфери Рубанівської ТГ

Оцінка діючого акта

1

Хто є суб’єктами цього регулювання, скільки цих суб’єктів приблизно є?

Землекористувачі земельних ділянок комунальної (державної) форми власності

2

Якими є обов’язкові вимоги що повинні виконуватися?

Своєчасна і в повному обсязі сплата.

3

Які регуляторні інструменти використовуються (отримання дозволу, подача звітності, проведення заході контролю тощо)?

Аналіз регуляторного акту

4

Приблизна оцінка вартості виконання всіх вимог для одного суб’єкта регулювання.

5

Скільки коштує адміністрування цього регулювання органом влади або місцевого самоврядування (затрати робочого часу на видачу дозволів, погодження та перевірки)?

0

6

Чи акт повністю забороняє, обмежує через квоти, зонування, дозвільну систему високі тарифи певні сектори чи види підприємницької діяльності (наприклад мобільні кав’ярні, мобільні заклади харчування, квартири де надаються послуги тимчасового розміщення, послуги гідів, перевізників, переносну торгівлю, тощо)?

77

Чи акт встановлює вимогу обов’язкової послуги що повинна надаватись окремими суб’єктами господарювання (комунальними підприємствами, установами тощо) у сферах, де такі послуги можуть надаватись приватними підприємствами в умовах вільного ринку?

8

Чи акт встановлює вимоги які настроєні під діючі підприємства у тій чи іншій сферах, чи дискримінує підприємства за розміром (строку діяльності кількість працівників, використання комунальної послуги, довготривалі договори оренди, розмір матеріальних активів тощо)?

9

Чи акт чи практика його виконання обмежує конкуренцію іншим методом, не описаним вище?

110

Чи акт визначає процедуру за якою індивідуальні рішення що стосуються суб’єктів господарювання (про видачу дозволу, погодження, іншого документу) приймається колегіально?

111

Чи акт встановлює процедуру, за якою індивідуальні рішення що стосуються суб’єктів господарювання приймаються посадовими особами без чіткого та вичерпного переліку критеріїв для прийняття таких рішень (можливість прийняття дискретних волюнтаристських рішень)?

112

Чи акт делегує виконання регуляторної функції чи її частини (включно з наданням обов’язкових послуг) певному суб’єкту господарювання (комунальному підприємству, установі, тощо)?

113

Чи акт вимагає придбання обладнання товарів чи послуг певного зразка чи у певних суб’єктів господарювання?

114

Чи акт чи практика його призводить до збільшення корупційних можливостей іншими методами не описаним вище?

115

Співвідношення масштабу регуляторного режиму та рівня фактичного вирішення проблеми.

Рекомендації

Зазначається один з наступних варіантів:

Залишити акт без змін.

Обґрунтування:  регуляторний акт відповідає принципам державної регуляторної політики

Сільський голова                               О.КУРАТОВ